• DARMOWA wysyłka od 199 zł
  • WYSYŁKA w 24h
  • 30 dni na ZWROT
  • GWARANCJA oryginalności
przejdź do kasy
suma: 0,00 zł
dział

Olejki Eteryczne

Olejki eteryczne to naturalne lotne mieszanki pozyskiwane metodą destylacji parą wodą lub destylacji wodnej. Są podstawą aromaterapii, czyli terapii zapachem. W naszym sklepie znajdziesz olejki eteryczne renomowanej, amerykańskiej marki Plant Therapy, która oferuje najwyższej jakości, certyfikowane i wegańskie produkty w wersji single, blend czy roll on. Certyfikowane olejki eteryczne pochodzą z ekologicznych, zrównoważonych źródeł, co wpływa na ich czystość oraz bezpieczeństwo, czyniąc je produktami najwyższej jakości.

Jaki olejek eteryczny wybrać

Ponieważ zapachy roślinne komponowane są z różnych substancji organicznie aktywnych, mogą być stosowane we wspomaganiu leczenia różnych dolegliwości. I tak np. lawenda i olejek lawendowy, cenione są za swoje wszechstronne działanie – antyseptyczne, wyciszające i uspokajające, redukujące zmęczenie, bóle głowy a także poprawiające nastrój. Przykładowe działanie innych olejków to poprawiająca nastrój bergamotka, rozkurczająca i odświeżająca mięta pieprzowa, sprzyjający koncentracji i zapamiętywaniu rozmaryn czy niwelująca ból głowy copaiba.

Olejki eteryczne BIO

Linia Plant Therapy BIO posiada jeden z najbardziej rygorystycznych certyfikatów jakości, USDA Organic. Poświadcza on czystość składu, a także ekologiczne pochodzenie wszystkich zawartych w olejku roślin. Ponadto wszystkie olejki eteryczne Plant Therapy są wegańskie, czyli zawierają wyłącznie składniki pochodzenia roślinnego, a także nie są testowane na zwierzętach, co czyni markę Cruelty free, a fakt ten poświadcza nadanie jej certyfikatu bezpieczeństwa Leaping Bunny.

Jak stosować olejki eteryczne

Mamy kilka metod stosowania olejków eterycznych. Pierwszym będzie inhalacja, czyli aplikacja odpowiedniej ilości kropli np. na chusteczkę, do dyfuzora lub specjalnego inhalatora z wymiennym wkładem. Takie podręczne inhalatory znajdziesz w naszym sklepie. Drugim sposobem jest aplikacja olejku eterycznego na skórę. Nie robimy tego nigdy bezpośrednio tylko po połączeniu z odpowiednim olejem bazowym. Taki olej bazowy również jest dostępny w naszym asortymencie, jak również gotowe produkty, gdzie olejek od razu jest wymieszany z olejem bazowym i aplikuje się go metodą roll on, co czyni jego aplikację wyjątkowo łatwą i przyjemną.

Olejki eteryczne dla dzieci

Wśród olejków eterycznych Plant Therapy znajduje się linia bezpieczna dzieciom, KidSafe. Tworzone przez aromaterapeutów m.in. światowej sławy Roberta Tisseranda, olejki lub ich mieszanki są zatem bezpieczne dla dzieci powyżej 2 r.ż. Produkty sygnowane logo KidSafe przeznaczone są dla dzieci w wieku od 2 do 10 lat. Dzięki temu nie tylko dorośli, ale także dzieci mogą doświadczyć aromaterapii w czystej postaci i doświadczać takiego działania jak naturalne uspokojenie, wzmocnienie odporności czy wspomaganie podczas infekcji. Olejki można dyfuzować, inhalować, dodawać do kąpieli lub aplikować bezpośrednio na skórę po uprzednim wymieszaniu z olejem bazowym.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl